Maszyny do pikowania BERNINA Twoim Partnerem w biznesie

 

BERNINA Professional to linia maszyn i hafciarek dedykowanych dla biznesu. Odpowiednio wzmocniona konstrukcja "heavy duty" oraz rozwiązania zaczerpnięte z maszyn przemysłowych stały się znakiem rozpoznawczym szwajcarskiej firmy w maszynach linii professional use. Hafciarki komputerowe BERNINA dedykowane do działalności gospodarczej, od ponad dekady zdobywają uznanie klientów biznesowych, który właśnie na sprzęcie marki BERNINA zdecydowali się oprzeć swój park maszyn. Hafciarki komputerowe do działalności produkowane przez szwajcarskiego producenta to tylko jeden z wielu przykładów linii modelowych dedykowanych dla biznesu. Kolejną linią modelową, która zyskuje uznanie w świece biznesu są maszyny typu longarm z linii Q czyli modele BERNINA Q20 i Q24 oraz ramy do pikowania przeznaczone do tych maszyn.

 

 

BERNINA Longarm Q20 i Q24 z ramą do pikowana

 


 

 

 

Zacznijmy od tego czym jest pikowanie tkanin

 

 

Pikowanie w branży odzieżowej polega na zszywaniu dwóch tkanin, które są przedzielone najczęściej miękką, grubą wełną, bawełną lub innym materiałem ocieplającym i wypełniającym. Pikowanie ma na celu równomierne rozłożenie materiału ocieplającego i trwałe zszycie warstw tkaniny. Jest też elementem dekoracyjnym, a często również artystycznym nadającym piękny wygląd pikowanemu projektowi.

 

 

BERNINA quilting pikowanie

 

BERNINA quilting pikowanie

  BERNINA quilting pikowanie

 


 

 

 

Gdzie wykorzystywane jest pikowanie?

 

 

Pikowane elementy lub całe wyroby spotykane są przez nas na każdym kroku. Począwszy od pościeli, a na kurtkach kończąc. Poniżej tylko kilka przykładów wykorzystania pikowania w formie ozdobnej i użytecznej:

 

podszewki, pościele, poduszki, materace, kapy, narzuty, grube koce, kurtki i płaszcze, kamizelki, bezrękawniki, kombinezony, artykuły jeździeckie (np. derki czy czapraki), ubranka dla psów, pokrowce i tapicerki, tkaniny na wózki i foteliki dziecięce, ocieplacze i śpiwory, patchworki, itp

 

 

BERNINA quilting pikowanie patchwork

 


 

 

 

W jaki sposób wykorzystać maszyny do pikowania longarm BERNINA w działalności?

 

 

Usługi związane z pikowaniem, to bardzo niszowa branża. Na rynku jest niewiele firm, które zajmują się tymi usługami. Dlaczego? Między innymi dlatego, ponieważ sprzęt potrzebny do tego typu działalności to bardzo kosztowna inwestycja. Automaty do pikowania są urządzeniami bardzo zaawansowanymi i drogimi. Firmy wyposażone w sprzęt umożliwiający pikowanie przemysłowe najczęściej przyjmują zlecenia dotyczące ogromnej ilości egzemplarzy tego samego wzoru (tak jak duże hafciarnie komputerowe wyposażone w wielogłowicowe automaty hafciarskie). Dzieje się tak ponieważ nie opłaca się programować wieloigłowego automatu do pikowania na potrzeby kilku egzemplarzy jednego wzoru. Jeśli firma mająca duże automaty do pikowania zgodzi się na przyjęcie pojedynczego zlecenia, to najczęściej cena za taką usługę jest odpowiednio wyższa. Dlatego też na ogólnie niszowym rynku pikowania jest jeszcze duża "luka" w postaci braku firm przyjmujących małe zlecenia na kilka sztuk czy też zupełnie pojedyncze projekty do pikowania.

 

 

BERNINA Q20 i rama do pikowania

 

 

I właśnie w tym miejscu BERNINA ze swoimi longarmami, spełniających funkcję półautomatów (a w przyszłości automatów - sprawdź Q-Matic) do pikowania idealnie nadających się do małych i średnich zleceń wypełnia tę niszę. Podobnie jak hafciarki jednoigłowe BERNINA, tak też maszyny do pikowania BERNINA Q20 i Q24 są idealnymi urządzeniami do wyposażenia studia pikowania usługowego nastawionego na dowolne zlecenia. Szeroki wachlarz możliwości jakie dają maszyny i ramy do pikowania BERNINA sprawi, że z pewnością nie będziemy narzekać na brak zleceń.

 

 

BERNINA longarm - Pikowanie i quilting

 

 

Mając na wyposażeniu naszej pracowni maszynę typu longarm BERNINA Q20 lub Q24 oraz ramę do pikowania lub stół do quiltingu możemy wykonywać usługowe pikowanie dowolnego zlecenia. Nasze usługi możemy świadczyć m.in w pikowaniu: odzieży (kurtki, żakiety, kamizelki), pościeli (kołdry, poduszki, narzuty), artykułów ozdobnych do domu (bieżniki, koce, patchworki, makatki), artykułów dla dzieci (rożki, śpiworki, ochraniacze, elementy do wózków, łożeczek), akcesoriów dla zwierząt (ubranka, legowiska) itp.

 

 

BERNINA Q24 - maszyna do pikowania i rama do quiltingu

 

 

Nie jesteśmy ograniczeni minimalną ilością egzemplarzy danego zlecenia, możemy nawet przyjmować zlecenia na pojedyncze egzemplarze danego pikowania ponieważ maszyna BERNINA longarm jest gotowa do rozpoczęcia pracy od razu bez konieczności ustawiania i programowania tak jak ma to miejsce w ogromnych automatach do pikowania. Pikując na maszynie BERNINA longarm mamy możliwość pikowania zupełnie "z wolnej ręki" lub też korzystać z szablonów jak również pikować po idealnych liniach prostych za pomocą specjalnych blokad i linijek. Pikować możemy na ramie oraz przy mniejszych projektach na stole do pikowania. Wielkość nie jest dla nas ograniczeniem, ponieważ największa możliwa rama do pikowania BERNINA ma długość aż 4m, tak więc nawet największe projekty nie będą dla nas problemem.

 

 

BERNINA - Pomysł na biznes - pikowanie

 


 

 

 

BERNINA Q20 posiada możliwość współpracy ze specjalnym stołem do pikowania, który sprawdza się idealnie podczas wykonywania przeszyć na mniejszych elementach. Świetnie sprawdza się zwłaszcza do pikowania odzieży. Model Q24 pozwala na współpracę z ramami do pikowania w trzech rozmiarach. Uniwersalność maszyn do pikowania BERNINA longarm Q20 i Q24 sprawiają, że oferowane przy ich wykorzystaniu usługi są praktycznie nieograniczone i każdy znajdzie coś dla siebie. To bardzo ciekawa alternatywa dla dużych, przemysłowych automatów do pikowania.

 

BERNINA Q20 - Stolik do pikowania

https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Strzaleczka_1.jpg

BERNINA Q20 - Stół do pikowania

https://szycie.info.pl/pic/ozdobniki/Strzaleczka_1.jpg

BERNINA Q20 - Stół do pikowania po rozłożeniu

         

Stół w wersji o szerokości 1.15m

 

Stół w trakcie powiększania
(rozsuwane boczne panele)

 

Stół o szerokości 1.96m
(wstawione dwa blaty)

         

 

 

 

W ciągu najbliższych 2-3 lat BERNINA wprowadzi na europejski rynek specjalny zestaw BERNINA Q-matic, który pozwoli na zautomatyzowanie procesu pikowania. Obecnie system ten jest w fazie testowania w USA. Umożliwi on w pełni automatyczne pikowanie zaprojektowanego w specjalnym programie wzoru, który będzie wykonywany z idealnym odwzorowaniem w najdrobniejszych szczegółach. Zestaw ten umożliwi też perfekcyjne powielanie tego samego wzoru pikowania, zupełnie jak przemysłowe automaty hafciarskie. Zestaw będzie montowany na ramie do pikowania i będzie kompatybilny z ramami w rozmiarze Classic i Large.

 

 

BERNINA automat do pikowania, longarm Q24 + rama + q-matic


 

 

 

Kolejnym ciekawym pomysłem na zarobkowe zastosowanie maszyn i ram do pikowania BERNINA longarm jest jej odpłatne "udostępnianie". Na naszych rodzimym rynku jest mnóstwo osób szyjących patchwork, odzież autorską czy też artystów, którzy bardzo chętnie skorzystają z możliwości odpłatnego pikowania na ramie i maszynie typu longarm. Jest to bardzo ciekawa opcja dla osób prowadzących kursy szycia patchworku, a także dla pracowni artystycznych i rękodzielniczych jak również np. domów kultury organizujących różnego rodzaju kursy i spotkania związane np z patchworkiem.

 

 

Pikowanie na BERNINA longarm Q24

 


 

 

 

Dowiedz się więcej o maszynach, ramach do pikowania, oraz hafciarkach BERNINA dedykowanych dla biznesu klikając na poniższe linki:

 

 

  BERNINA Q24   BERNINA Q20   RAMY DO PIKOWANIA   BERNINA Q-MATIC   HAFCIARKI KOMPUTEROWE  
                     
  BERNINA Q24 - maszyna do pikowania typu longarm   BERNINA Q20 - Longarm do pikowania szwajcarskiej firmy   https://bernina.quilting.pl/images/BERNINA_rama_do_pikowania_mini_160x150.jpg   https://bernina.quilting.pl/images/BERNINA_Q-matic_mini_160x150.jpg  

/uploads/images/B750_250x142.jpg